Systemy informacyjne zarządzania przedsiębiorstwem + Komputerowe Wspomaganie Produkcji
spotkanie pierwsze Komputerowe Wspomaganie Produkcji
blok1 -typy danych, formaty liczb, zarządzanie datami i czasem w arkuszach, osie czasu + konieczność zaokrąglania etykiet czasowych osi czasu.
unit1a_literals_operators.xls (1)
http://poprzednia.woiz.pl/middelen/unit3_organizacja_danych_PLEN.xlsm
Zadanie:
- zrób wyliczenie w arkuszu kalkulacyjnym: cztery czynności trwają odpowiednio A: 2,5 godziny, B: 20,5 minuty c: 100 minut, d: 390 sekund. wyświetl czas łączny. zaprojektuj formułe
histogramy+listaobecności: http://tnij.at/histogram
zadania dla nieobecznych na zajęciach są też tu:
http://wzip.pl/middelen/unit7_Tables_PLEN.xlsm (2)
http://wzip.pl/middelen/2015_set2_02_challanger_statystyczna_analiza_danych.xlsm (3)
nieobecni przesyłają pliki rozwiązane (1) (2) (3)
spotkanie drugie
http://wzip.pl/middelen/unit8_Pivot_PLEN.xlsm
utwórz konto w serwisie: https://www.lucidchart.com/
zrób samodzielnie:
5. a takze samodzielnie po zajęciach
http://wzip.pl/middelen/unit3_pattern_running_sum.xlsm
http://wzip.pl/middelen/unit4_pattern_is_on_the_list.xlsm
http://wzip.pl/middelen/unit5_pattern_convertion_table.xlsm
6. makra http://wzip.pl/middelen/unitvba_tutorial_matka.xlsm
BPMN
modelujemy:
(A). Publikowanie artykułów w czasopismach: aby opublikować artykuł, należy go najpierw zrecenzować robi to recenzent. Po recenzowaniu, edycja i projekt graficzny wykonywane są równolegle w wydawnictwie, a po zakończeniu obu etapów artykuł jestpublikowany. Wykonaj model procesu przy użyciu standardu BPMN.
(B). Ten sam poprzedni proces, ale projekt graficzny zostanie wykonany tylko wtedy, gdy artykuł posiada ilustracje. Wykonaj model procesu przy użyciu standardu BPMN.
(C). Ten sam poprzedni proces, biorąc pod uwagę, że artykuł recenzowany może być odrzucony, zaakceptowany lub niektóre poprawki mogą być wymagane od autora. Wykonaj model procesu przy użyciu standardu BPMN.
Przetłumaczono przy pomocy www.DeepL.com/Translator
stare
Przedsiębiorstwo posiada Dział Zaopatrzenia, który składa zamówienia u dostawców po otrzymaniu z magazynu zgłoszeń zapotrzebowania na określone towary. Następuje to w chwili stwierdzenia niskiego poziomu zapasów na podstawie kartoteki zapasów.
Towary docierają do dostawców wraz z listem dostawczym i fakturą (z kopią). W magazynie dokonuje się porównania realizowanego zamówienia z dowodem dostawy oraz kopią zamówienia przechowywaną w kartotece. W przypadku występowania jakichkolwiek rozbieżności zaznacza się je na obydwu kopiach dowodu dostawy i jedną z nich zwraca dostawcy, a drugą przekazuje do kartoteki Działu Zaopatrzenia.